Úvod Príspevky-články Staršie príspevky

Prihlásiť / OdhlásiťKto je prítomný

Máme online 43 hostí 
PDF Tlačiť E-mail

Červený stan -  film

Film o potrebe stretávania sa žien, odovzdávania si svojich skúseností,  múdrosti. Biblický príbeh, ktorému vtedy vládnuci muži nevenovali pozornosť. Do biblie sa dostali len príbehy týkajúce sa viac mužov a čo sa týkalo žien ich nezaujímalo. Teraz máte možnosť nahliadnuť aj do sveta žien tej doby, keď si ženy uchovávali spoločne úctu k ženskosti.

Červený stan 1

 

https://vimeo.com/119656210

 

Červený stan 2

 

https://vimeo.com/119932305?from=outro-embed

 
PDF Tlačiť E-mail

Afirmácia 19-ročnej dievčiny dnešnej doby

Dôvera, sloboda, prijatie, vďaka a láska

Žijem prítomnosťou, každý okamih môjho života ma napĺňa radosťou. Existuje len tu a teraz. Pociťujem hlbokú dôveru v seba, poznám svoju pravú hodnotu a potenciál, ktorý nechávam prúdiť svetom. Som si vedomá svojich schopností. Nepochybujem o nich a o tom, že dokážem využívať svoj talent a tvoriť srdcom.

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Co je předurčením člověka

Ve své ordinaci, na seminářích a hodinách ve Škole zdraví se často ptám lidí: „Jaké je vaše toužebné přání?", „Pro co, nebo pro koho žijete?", „Nač potřebujete zdraví?", „Proč jste vůbec přišli na tento svět?". Mnozí jsou touto otázkou zaskočeni. Sedí přede mnou dospělí lidé, z nichž mnozí prožili více než půl století, a nevědí, jak mají odpovědět.

Ale vždyť jsme si ji měli položit již dávno, zřejmě tehdy, když nám bylo 15 nebo 17. Pro co jsme žili po celá tato léta? A nejdůležitější - pro koho?

Když tyto otázky dávám dětem ve škole, zvláště v nižších třídách, vidím „les" rukou. Prakticky každé ví, čeho chce do­sáhnout v životě. Co se vlastně nám, dospělým, stalo? Kdo nás začaroval?

 

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Rozhnevaný muž

Sarita pracovala v zamestnaní, kde sa občas stretávala s rozhnevanými klientmi. Z tohto pohľadu bola jej práca náročná, ale ona verila, že na agresivitu ľudí nemôže reagovať agresivitou. Rozhodla sa, že o nikom, kto jej vynadá, nebude rozmýšľať zle. Naopak, pošle mu v duchu svoju lásku, a tak uzavrie každý prípad.

 

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Ako sa stresu pozrieť rovno do očí a nebyť uzlíčkom nervov

Všetky učiteľky zaspali pri relaxačnom cvičení. Spali tak hlboko, že ich nezobudili ani niekoľkokrát opakované pokyny cvičiteľky, aby pohli prstami na rukách a nohách, aby rozkývali celé telo.

„Sme vo veľkom strese,“  skonštatovali po prebudení učiteľky navštevujúce kurz jogy. „V relaxácii sme sa dokonale uvoľnili a nečudo, že sme tvrdo zaspali.“ Stres pre ne znamená vypätie v škole, naháňanie kreditov, dobrovoľno-povinné mimoškolské činnosti či povinnosti v rodine. Z tohto stresového kruhu sa však snažili vystúpiť pomocou psycho-somatických cvičení jogy.

V strese používame násilie najmä proti sebe.

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12DopreduKoniec »

Stránka 1 z 2

Z našej fotogalérie


cviceniejogy a opekacka-10
cviceniejogy a opekacka-31
Travnicek NR-5
cviceniejogy a opekacka-17