Úvod Príspevky-články

Prihlásiť / OdhlásiťKto je prítomný

Máme online 36 hostí 
PDF Tlačiť E-mail

Liečenie svojho vnútra.

Nosíme si v sebe dieťa, ženu i muža. Každý. Žena i muž.

Vnútorné dieťa – nevinnosť, vnútorný muž – odvaha, vnútorná žena – blaženosť.

Ak máme doposiaľ v sebe nespracované, staré krivdy, môžu sa nám odrážať na našom psychickom, alebo telesnom zdraví. Pre staré zážitky, prežité udalosti, názory, postoje z minulosti sa v prítomnosti nedokážeme uplatniť, presadiť, naladiť na radostné prežívanie, mať pekné vzťahy a podobne. Snažíme sa pekne a dobre žiť, ale akosi nám to stále nejde. „ Šťastie akoby ma obchádzalo, pokoj je mi cudzí pojem, o spokojnosti nemôže byť v mojom prípade ani reč, všetkého mám po krk, všetko je zlé, všetci mi lezú na nervy“. Takéto a podobné slovné spojenia počujeme dnes zo všetkých strán. Ak mám aj ja takého postoje k životu a k ľuďom, korene hľadajme aj v detstve.

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Ako môžeme my ženy zlepšiť svet ?

Často počúvam slová, že dnešný svet je zlý, že táto spoločnosť sa ženie do záhuby, že rozum je viac ako city, že peniaze vládnu svetu ... Určite ste to počuli už aj vy.

Ale už menej často počuť, čo s tým urobiť ?  Ako to zmeniť ?

 

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Životní síla v potravinách

Když jablko roste na stromě, kde do sebe vstřebává sluneční světlo, je naplněno energií života. Právě tuto energii nazýváme „životní silou". Jakmile toto jablko utrhneme, stále ještě obsahuje mnoho uvedené ži­votní síly. Díky této síle jablko zůstává pevné, šťavnaté a sladké. Jeho životní sílu však může ovlivnit několik proměnných faktorů:

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Ako vznikla demokracia ?

„Jeden za druhým šli pomalu otroci a každý nesl obrou­šený kámen. Čtyři řady, každá půl druhého kilometru dlou­há, od brusičů kamení k místu, kde začínala stavba města­-pevnosti, byly střeženy hlídači. Na deset otroků se počítal jeden ozbrojený hlídač. Stranou od otroků, na vrcholu třinác­timetrového pahorku, jenž byl ručně vytvořen z obrovských kamenů, seděl Kracios - jeden z vrchních žreců; v průběhu čtyř měsíců mlčky pozoroval události. Nikdo jej nevyrušoval, nikdo ani pohledem nesměl přerušit jeho přemýšlení. Otroci a stráž vnímali pahorek s trůnem na vrcholu jako neodděli­telnou část krajiny. A člověka, který seděl nehybné na trůně nebo se procházel po plošině na vrcholu pahorku, si již ni­kdo nevšímal.

Kracios si dal za úkol přebudovat stát, na tisíciletí upev­nit moc žreců, podmanit si všechny lidi na zemi a všechny je zotročit, včetně vůdců států.

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Sila myšlienky, sila slova ....

Nedávno som menila zamestnanie. Tým som zmenila aj okruh ľudí, s ktorými  sa stretávam. Žila som v kolektíve, kde každý vedel, čo je to niesť zodpovednosť za svoje myšlienky a slová.

Teraz som prekvapená, keď stretávam ľudí, ktorí o tom ani netušia.  Po internete koluje veľa inšpirujúcich myšlienok z filmu Tajomstvo(The Secret). Každý, kto v poslednom roku navštívil kníhkupectvo sa určite stretol s knihou rovnakého názvu.  Možno i preto žasnem, že mnoho ľudí nevie,  akú má myšlienka moc a akú  silu majú vyslovené slová.  Veď už aj samotná Biblia nás upozorňuje, že si máme dávať pozor nielen na naše skutky, ale rovnako aj na naše slová, či myšlienky. Hovorí, že medzi  skutkom, slovom a myšlienkou nie je rozdiel.

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec »

Stránka 5 z 8

Z našej fotogalérie


Malovanie-14
cviceniejogy a opekacka-16
Malovanie-13
cviceniejogy a opekacka-13