Úvod Príspevky

Prihlásiť / OdhlásiťKto je prítomný

Máme online 22 hostí 
PDF Tlačiť E-mail

Energia brania a dávania

Viem dávať. Dávam v rôznej podobe:  opatera, svoje služby, venujem  svoj čas, pohladenie, rozhovor, vľúdne slová, duchovná pomoc, finančná, materiálna pomoc - ovocie, zelenina  z vlastnej úrody, vajíčka, zaváraniny, lekváre, zákusky, koláčiky, výrobky svojich rúk, pletené, hačkované, výšivky, veci drobnej potreby, jednoducho všetko, čo inému dám, darujem. Alebo len tak, dávam seba samého so svojou dobrou náladou, úsmevom, radosťou, obyčajným milým pozdravom, prihovorením sa.

Keď dávam, vytváram energiu dávania. Energia dávania rastie, keď viem s ľahkosťou, radosťou, láskou podať inému. Je to akoby pri mne táto energia vyrastala, zväčšovala sa, nikdy z nej neubúdalo.  Ak je ochota dávať, vždy je z čoho dávať.

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Všetko, čo sa deje je dokonalý poriadok a harmónia. Všetko čo sa deje je spravodlivosť.

Začnem tou spravodlivosťou. Najlepšie a najjednoduchšie to uvidíme na našom zdraví. Uvediem  príklad, veľmi jednoducho a skrátene. Ak ma začne pichať, pobolievať v boku, v kĺbe, nad členkom z vonkajšej strany nohy, je to znamenie, že môj žlčník nie je v poriadku. Zatiaľ môže ísť o narušené funkcie žlčníka, veľa hnevu  (aj v sebe duseného), ak pokračujeme v zabehnutej nesprávnej životospráve, upozornenia sa zmenia na bolesti a tráviace ťažkosti.

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Šťastie

Šťastie je stav, kedy sme najbližšie k Bohu. Keď sme šťastní a prežívame láskyplné obdobie,  môžeme sa na všetkých úrovniach spojiť s božím pokojom. Na všetkých sa myslí fyzické, emocionálne, či  myšlienkové telo.  Keď pozorujeme spoločnosť, človek sa v poslednom čase necíti šťastný, dokonca sa  cíti byť celkovo  viac nešťastný, chorý, nespokojný. Ak sa ale kohokoľvek z rodiny, či priateľov spýtate, či by menil svoj život za život niekoho, koho pozná, jeho odpoveď je negatívna. V prvom momente sa zdá, že: „veru by aj menil“, ale keď sa pozrie bližšie na životné starosti iného, každý radšej ostáva vo svojom žití. Určite by rád zmenil čiastkové úrovne,  obdobia svojho života, niektorých ľudí, ale život ako celok si vie ťažko predstaviť žiť v koži iného. Znamená to, že každý je spokojný so svojim životom, s tým čo má, s iným by nemenil. Každý zažívame vo svojom živote klady i zápory, negatíva i pozitíva.

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Rozhovory s Bohom

Chceš říci, že na světě budou vždycky problémy? Chceš říci, že chceš, aby to tak bylo?

Říkám, že svět existuje tak, jak existuje - stejně jako sněhová vločka existuje tak, jak existuje přesně podle plánu. Vy jste jej takovým udělali - stejně jako jste udělali svůj život přesně takovým, jaký je.

Já chci to, co chcete vy. Jakmile budete chtít opravdu skoncovat s hladem, na světě přestane být hlad. Dal jsem vám všechno potřebné, abyste to mohli udělat. Ale vy to neuděláte. Ne proto, že to udělat nemůžete. Mohli byste skoncovat s hladem hned zítra. Vy to však udělat nechcete.

 

Posledná úprava Streda, 18 Marec 2015 12:56
Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Svet bez obmedzení - Založené na starodávnom havajskom učení hó-ponopono

Napriek tomu, že som na sebe toľko zapracoval, stále ma rozčuľujú ľudia alebo situácie, ktoré by som si prial, aby boli iné. Dnes som už oveľa tolerantnejší k väčšine vecí, ktoré sa v mojom živote vyskytnú, lenže tiež som ďaleko od toho, aby som prekypoval láskou za každých okolností.

„No ako mám ľudí presvedčiť o tom, že sme všetci stopercentne zod­povední za svoje problémy'?" opýtal sa. Keď chcete vyriešiť nejaký prob­lém, pracujte na sebe. Keď' máte napríklad problém s iným človekom, položte si otázku: ,Čo sa to vo mne deje, čo spôsobuje, že ma ten človek štve?'

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec »

Stránka 2 z 8

Z našej fotogalérie


Cvicenie s M.Travnickom-12
Joga a grilovacka-15
Koncert J.Majercika v Nitre-5
cviceniejogy a opekacka-5