Úvod Príspevky

Prihlásiť / OdhlásiťKto je prítomný

Máme online 37 hostí 
PDF Tlačiť E-mail

Tvorenie je energia

Pri slove tvorba sa končí všetka polemika, pretože barbar borí a tvor tvorí. Len čo sa ponoríte do procesu tvorby, akoby ste si privo­lali výťah na najvyššie poschodie v mrakodrape a premiestnili sa do nádhernej miestnosti celej zo skla. Len vy, slnko, energia, láska. Svet okolo vás umrie, tak dokonale sa ponoríte do vytvárania „nového". Akoby ste stáli pod očistnou sprchou dobíjajúcej energie. Tvorenie je absolútne vyprázdnenie. Nepotrebujete pri ňom jesť, piť. Dýchate cez končatiny, ktorými tvoríte, ktoré zhmotňujú to, čo je vo vás, privádzajú na svet vašu kópiu, obohacujú vesmír vašou esenciou.

Privádzajú na svet vaše myšlienky, predstavy, vaše vnútro, vás. Nastáva delenie, oddelí sa časť vašej energie, ktorú vedome a z lásky odovzdávate ľudstvu. Píšem o tvorení, pri ktorom nešpekulujete, ako to dopadne, koľko zarobíte, aké vyhráte ceny, pozbierate ocenenia, či pri ktorom budete snívať o iných ziskuchtivých cieľoch. Konáte z lásky, pri­dávate svojou činnosťou na váhe celosvetového dobra, i keď o tom ani neviete. Množíte lásku, čistíte seba, čistíte svet. Tvorba tvorí tvoriteľa.

Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Poutník – Paulo Coelho

„Pane," řekl jsem, když jsem se konečně dokázal modlit. „Nejsem přibit na tomto kříži a ani Tebe tu nevidím. Na tomto kříži nevisí nikdo a tak to musí zůstat navždy, protože čas smrti už pominul a ve mně nyní znovu procitá bůh. Ten kříž byl symbolem nekoneč­né moci, kterou všichni máme a kterou člověk ukřižoval a zabil. Ta moc teď opět procitá k životu, svět je spasen a já jsem schopen ko­nat zázraky. To proto, že jsem prošel cestou obyčejných lidí a u nich jsem nalezl Tvé vlastní tajemství. l Ty jsi šel cestou obyčejných lidí. Přišel jsi nás učit, čeho všeho jsme schopni, a my jsme to nechtěli přijmout. Ukázal jsi nám, že moc a sláva jsou v dosahu každého člověka, a toto náhlé zjevení naší schopnosti bylo na nás příliš silné. Ukřižovali jsme tě ne proto, že necítíme vděčnost k synu Božímu, ale proto, že jsme se velice báli přijmout svou vlastní schopnost. Ukřižovali jsme tě ze strachu, že se proměníme v bohy. Čas a tra­dice způsobily, že jsi se opět stal jen jedním vzdáleným božstvem, a my jsme se vrátili k našemu lidskému údělu.

Posledná úprava Utorok, 28 Máj 2013 13:18
Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

URINOTERAPIE – Lék z vlastní čistírny

Léčba vlastní urinou a hladem je humánní metodou, která je zcela v souladu s principy přírodní medicíny. Ne­mocný člověk si uvědomí, v čem v životě chyboval a co ne­dělal správně, a při léčbě se těmito poznatky řídí. Využívá přitom své síly a prostředky pocházející ze svého vlastního organismu. Nezatěžuje tak svou karmu ani karmu celého lidstva na rozdíl od osob, již se léčí preparáty, kvůli nimž musely být zabíjeny rostliny a zvířata a vytvářeny nové technologie, které ničí okolní prostředí.

Příroda se brání tomu, abychom ve velkém množství likvidovali rostliny a infikovali zvířata jen proto, abychom z jejich krve připravovali vakcíny a séra a z částí jejich těl abstrahovali biologicky aktivní prvky. Také transplantace orgánů a tkání je nepřirozená a navíc posiluje sociální ne­spravedlnost a nerovnost. Vědci jsou přesvědčeni, že klono­váním vytvoří „náhradní díly" těla člověka a jimi nahradí ty poškozené a nedostávající. Jenže moderní člověk má ne­mocné orgány a poškozené části těla jen kvůli nepřiroze­nému, nesprávnému a nezdravému životnímu stylu, jemuž holduje.

Posledná úprava Streda, 22 Máj 2013 08:38
Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

666 anjelov

Keď si ma nadobro ukradla pani Nostalgia, dal som kamošom zbohom a pobral som sa túlať nočným mestom. Nikam som ne­mieril, netúžil som nikoho stretnúť, vrecká som mal prázdne, no napriek tomu mi patril celý svet. Mohli ma prepadnúť a nebránil by som sa. Aj keby ma zabili, prežil by som. Akoby som sa dostal až k samotnej bráne existen­cie. Nesmierne ticho, pokoj, ktorý sa nedal narušiť ani odobrať. Áno, miloval som život práve pre túto jeho nepoznanú stránku, ktorá si ma v tú hodinu nadobro pritiahla. Začínal to byť znepokojujúco príjemný večer.

Posledná úprava Streda, 22 Máj 2013 08:45
Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

INDIÁNSKA ROZPRÁVKA

Medzi indiánmi sa traduje takáto rozprávka:

Do hniezda stepnej sliepky sa dostalo (nik nevie ako) orlie vajíčko. Matka, stepná kvočka, ho vysedela s nehou a trpezlivosťou rovnako, ako všetky ostatné vajíčka. Nikto na nič neprišiel, a tak, keď sa z vajca vykľulo mláďa, všetci ho považovali za síce trochu nepodarené, ale predsa stepné kuriatko.

Orol- kuriatko rástol v stepnej vlasti, v rodinnom kruhu, obklopený bratmi a sestrami - stepnou hydi­nou. Postupne sa naučil všetko, čo stepný kohút potre­buje k životu. Vedel hrabať pravou nohou v suchej čer­venej hline, pazúrom zachytiť  červíka, klovnúť  brata či sestru, keď' mu nájdeného červíka chceli vziať. Naučil sa aj v prípustnej miere šantiť - s pravým kohútím šar­mom povyskočiť, zatrepotať nemotornými krídlami, preletieť niekoľko metrov tesne nad zemou a pristáť kúdoli zvíreného prachu. Jednoducho, stal sa z neho púštny kohút, ako sa patrí. Jeho starostlivá mať, púštn­a kvočka, sa za neho veru v ničom nemusela hanbiť.

 

Posledná úprava Pondelok, 25 Marec 2013 19:12
Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec »

Stránka 6 z 8

Z našej fotogalérie


Travnicek NR-6
Travnicek NR-2
Cvicenie s M.Travnickom-10
pletenie kosikov-5