Úvod Príspevky

Prihlásiť / OdhlásiťKto je prítomný

Máme online 47 hostí 
PDF Tlačiť E-mail

Nervozita

Nervozita ako začiatok. Nervy, nervový systém, psychika, psychické poruchy, nervové onemocnenia.

Ale na samom začiatku:

Pri nervozite môžem sledovať pred sebou rozprávku: boj dobra a zla. Dobro – to je moja dušička, zlo – to je môj rozum a telo (moje nervy). Duša sa chce na ceste môjho života cítiť dobre, v pohode, pokoji, v radosti. Ale nervy nám to nedovoľujú. Nedovoľujú preto, lebo sami nie sú v stave pohody a pokoja.

 

Posledná úprava Utorok, 03 Február 2015 10:33
Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Esejské zrkadlá

Naša duša prišla na tento svet s úlohou rásť a vyvíjať sa. Človek ( duša, duch, telo ) po dosiahnutí rozumovej schopnosti a dospelosti nastupuje cestu zdokonaľovania. Všetko čo sa nám živote deje môžeme chápať ako cestu k svojmu vývinu a rastu. Čím skôr človek pochopí, že všetko môže ovplyvniť a o všetkom rozhoduje, tým skôr môže svoj život vziať do svojich rúk. Môže ovplyvňovať svoje duševné a telesné zdravie, svoje vlastnosti, materiálne možnosti, vzťahy, situácie v ktorých sa nachádza, ľudí okolo seba.  Človek sa môže vždy rozhodnúť pre niečo, za niečo, proti niečomu. Aj keď sa niekedy zdá, že nemá inú možnosť, aj vtedy sa sám pre niečo rozhoduje.

Za všetko čo sa mi deje, si môžem sama. Za všetko čo môžem ovplyvniť.

Posledná úprava Pondelok, 26 Január 2015 20:39
Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Svet bez obmedzení

Kto pozerá smerom von, sníva.

Kto sa pozerá dovnútra, prebudí sa. (Carl Jung)

 

Posledná úprava Utorok, 20 Január 2015 19:41
Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Učiteľ a žiak

Na svojej ceste životom sa chceme učiť. Veľa učiť, meniť sa k lepšiemu, duchovne rásť, vyvíjať sa. Aby náš život nebol zbytočný, premrhaný, aby nám len tak nepretiekol medzi prsty. Keď človek cíti, že sa zdokonaľuje vo svojom zmýšľaní, ktoré sa odzrkadľuje v jeho praktickom živote, jeho život je naplnený. Vie, že dokáže byť v každej situácii pokojný, nad vecou, má odstup, reaguje múdro, láskyplne, s porozumením, súcitne. Aby sa dopracoval do takéhoto stavu svojho bytia, je potrebná životná cesta naplnená neustálym učením a učivom. A samozrejme aj skúškami, ktoré preveria jeho nadobudnuté vedomosti. Kým človek zmúdrie, skúšky života nesie ťažko, nevie si ich ešte dať do súvislosti so svojim učením, ale postupne s múdrosťou prichádza aj poznanie. Ťažkosti, upozornenia, či choroby už dokáže vnímať z iného uhla pohľadu. V šťastných aj v tých menej šťastných chvíľach vidí svoje napredovanie, svoj duchovný vývoj, svoje zdokonaľovanie. Za všetko dokáže poďakovať, či ako hovorí múdry: ďakujem, že môžem ďakovať.

Posledná úprava Nedeľa, 07 December 2014 19:56
Čítať celý článok...
 
PDF Tlačiť E-mail

Liečenie svojho vnútra.

Nosíme si v sebe dieťa, ženu i muža. Každý. Žena i muž.

Vnútorné dieťa – nevinnosť, vnútorný muž – odvaha, vnútorná žena – blaženosť.

Ak máme doposiaľ v sebe nespracované, staré krivdy, môžu sa nám odrážať na našom psychickom, alebo telesnom zdraví. Pre staré zážitky, prežité udalosti, názory, postoje z minulosti sa v prítomnosti nedokážeme uplatniť, presadiť, naladiť na radostné prežívanie, mať pekné vzťahy a podobne. Snažíme sa pekne a dobre žiť, ale akosi nám to stále nejde. „ Šťastie akoby ma obchádzalo, pokoj je mi cudzí pojem, o spokojnosti nemôže byť v mojom prípade ani reč, všetkého mám po krk, všetko je zlé, všetci mi lezú na nervy“. Takéto a podobné slovné spojenia počujeme dnes zo všetkých strán. Ak mám aj ja takého postoje k životu a k ľuďom, korene hľadajme aj v detstve.

Čítať celý článok...
 
« ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec »

Stránka 4 z 8

Z našej fotogalérie


cviceniejogy a opekacka-17
Cvicenie s M.Travnickom-2
cviceniejogy a opekacka-5
pletenie kosikov-8