Úvod Uskutočnené podujatia Uskutočnené podujatia v Nitre O prednáške: Kom. a medziľud. vzťahy

Prihlásiť / OdhlásiťKto je prítomný

Máme online 21 hostí 
PDF Tlačiť E-mail

O prednáške: Komunikácia a medziľudské vzťahy- Mudr.Savčenko

V septembri sme mali prednášku na tému, ktorá sa týka nášho ,, najobyčajnejšieho,, každodenného života.  Od kvality našej komunikácie sa odvíja kvalita našich vzťahov a celého nášho života.  Napriek tomu, že sa to nezdá, je to to najdôležitejšie, čo by sme sa mali učiť. No v škole nás to neučia, doma tiež nie. Nejde o tú ,,slušnosť,, a o to, čo sa patrí a čo nie.  Ide o skutočnú komunikáciu, ktorou neškodíme sebe, ale ani iným. Ak vieme komunikovať, nevytvárame negatívne emócie. Dozvedeli sme sa, že negatívne emócie, vytvorené zlou komunikáciou a zlými medziľudskými vzťahmi sú tým neviditeľným, ale o to škodlivejším odpadom- smetím nielen pre naše telo, ale i pre celú našu planétu. V našom tele sa prejavia vo forme chorôb a na Zemi sa prejavujú tieto negatívne emócie vo forme prírodných katastrof.  Našou úlohou je vedieť správne komunikovať, ovládať svoje emócie, formovať svoje vzťahy. Je to jedna z najzákladnejších úloh. Ak toto nevieme, darmo sa utiekame do ,,ezoterických vied,, , či ,,zahrabávame,, do práce, alebo niekam inam schovávame. Táto základná úloha je akoby to pevné státie nohami na Zemi.

A to že nevieme komunikovať, to napr. niekomu môže aj vyhovovať.  Ak máme vzťahy v neporiadku a nevieme komunikovať, vytváraním negatívnych emócií ničíme svoje zdravie. No a chorý človek je stálym zákazníkom farmaceutických spoločností. Svoje peniaze vydáva na lekárov a medicínu. To je ten najnižší stupeň toho, že naša spoločnosť žije z chorých (psychologicky negramotných)  ľudí. No a na vyššom stupni ten , kto si nevie upraviť vzťahy sám a nevie komunikovať, ten živí našich právnikov, naše súdnictvo. A takto by sme mohli pokračovať ... , prečo niekomu vyhovuje, aby sa ľudia nerozvíjali a nestávali ,,psychologicky zdravými,,.

Učme sa zodpovednosti za svoj život a za život našej planéty v každej chvíli svojho ,,bežného,,  života. Prestaňme sa vyhovárať ,,na tých iných,,.

S myšlienkami Mudr. Savčenka sa môžete zoznámiť v jeho článkoch a nahrávkach v rubrike Média na: www.savcenko.sk

Posledná úprava Štvrtok, 10 November 2011 14:31
 

Z našej fotogalérie


pletenie kosikov-6
Malovanie-11
Travnicek NR-5
Cvicenie s M.Travnickom-3