Úvod Príspevky Odmietanie

Prihlásiť / OdhlásiťKto je prítomný

Máme online 40 hostí 
PDF Tlačiť E-mail

Odmietanie....

Prežívané životné situácie nám nastavujú zrkadlo, zrkadlia nás, odrážajú náš obraz, vidíme sa v nich ako v zrkadle. V prítomnosti malého dieťaťa sme plní krásnych emócií, v prítomnosti nepríjemného človeka naplňujú nás pocity úplne iné. V prvom prípade sa odráža naša radosť, v druhom náš hnev, strach.....

Príklad : S človekom, s ktorým sa stretáme (aj v myšlienkach), prežívame nepríjemnú situáciu. Nepríjemná situácia pôsobí ako magnet - priťahuje a vyťahuje z nás rovnaké, alebo veľmi podobné emócie z vnútra na povrch - aby sa zviditeľnili, aby sme ich cítili a vnímali. Človeka a situáciu ponechajme bokom a venujme sa iba POCITU, ktorý sa v nás v tej chvíli rozhostil. V našom prípade napr. odpor, zlosť, smútok, sebaľútosť.... S tým pracujme, ten spoznajme, pomenujme a očisťujme – rozpúšťajme -  odpúšťajme sebe - vypúšťajme zo seba.

Vďaka človeku a situácii sme mohli spoznať seba. Neodmietajme ich - odmietali by sme život samotný, patrí do neho všetko, čo  sa v ňom ocitá. Človek a situácia nám poslúžili, zaslúžia si nielen naše poďakovanie, ale i našu lásku. Ak dokážeme v sebe rozpustiť zlo, bude ho vo svete menej.

Katka Partlová

Posledná úprava Nedeľa, 09 Október 2016 19:33
 

Z našej fotogalérie


Koncert J.Majercika v Nitre-6
cviceniejogy a opekacka-19
Joga a grilovacka-11
cvicenienazobori-1