Prihlásiť / OdhlásiťKto je prítomný

Máme online 13 hostí 
PDF Tlačiť E-mail

Esencia ženy s Dianou Grellovou

Na konci  mája sa uskutočnil v Nitre seminár Esencia ženy. Prednášajúcimi boli Diana Grellová a Zuzka Bohúňová. S ich článkami sa môžete stretnúť už zopár rokov aj v mesačníku Vitalita. Hlavnou témou tohto májového seminára bolo prežívanie ženy, cítenie a hlavne dovolenie si vlastných emócií.

Čo bráni žene v prežívaní  šťastia? Je to to naučené  = jej osobnosť – to, čím v skutočnosti nie je, iba ju k tomu vychovalo prostredie a spoločnosť a bez uvažovania sa tým riadi.  Toto neprospieva nielen  žene, ale ani mužovi, ale muž to ľahšie zvláda, pretože je inak stavaný. Šťastie a sila ženy je, keď si môže dovoliť emócie, keď môže ukázať svoje skutočné city. Ak si prizná a nebojí sa svojho smútku, hnevu.... tak ju nič nezastaví. Napriek tomu, že sa iní snažia vytvoriť v nej deštruktívne pocity viny, ak si je žena istá tým, čo cíti, je silná. Absolútne pravdivé prežívanie nik nedokáže spochybniť.

 

Aj muž je šťastný, keď žena cíti, veď  on chce lásku. Je šťastný, keď je žena pravdivá vo svojich pocitoch. Len tak ako sa má žena rada, takú lásku môže ukázať aj svojmu dieťaťu. Ak sa nemá rada, dieťa lásku neuvidí a nepocíti, darmo sa matka obetuje. Obetovanie sa ženy nikdy nenahradí skutočnú lásku. Medzi mentálne vzorce, ktoré ničia lásku, patrí: staranie sa len o druhých, obetovanie sa, žiť život cez deti a nie ten svoj....

 

BOJÍME SA SAMÉ SEBA, LEBO NIEKDE V MINULOSTI SME SA PRESTALI MAŤ RADY. A tak si ako ženy nedovolíme vnímať svoje skutočné pocity a potreby. Upriamujeme sa na to vonkajšie, aby sme mali okolo seba poriadok, aby sme dobre vyzerali, aby sme zabezpečili rodinu... Poznáte to? Ale to nie je pravá podstata ženy. Žena  potrebuje vedieť,  čo skutočne cíti.  Nejde o to, čo kto múdry  povie, napíše, že to má byť tak, či tak. Najdôležitejšie  je jej cítenie, aby  si ona dovolila danú chvíľu prežívať  naplno. Emócie dávajú veci do pohybu. Základ pre city, pre lásku je bezpečie. Aby sa žena otvorila citom a bola šťastná, musí sa cítiť bezpečne, zastaviť sa a a naučiť sa, aké sú jej potreby. Ak si žena zakáže plač, nemôže sa ani radovať naplno.

Ďalšou veľkou chybou je NÁSILIE ŽIEN, KTORÉ PÁCHAJÚ SAMY NA SEBE. To je ako možné? Nerobíte, alebo nerobili ste niekedy niečo, pri čom ste sa necítili dobre? Robili ste, či robíte často to, čo v skutočnosti nechcete robiť?

NÁSILIE ŽIEN SAMÝCH NA SEBE sa zrkadlí v násilí, ktoré páchame na Zemi. Žena učí vzťahu k Zemi. Ak nepreciťuje svoje pocity, necíti svoj priestor = svoje telo, necíti ani priestor iných, ani Zem.  Potom to nemôže naučiť ani svoje deti. Z tých detí vyrastajú tí, čo odsúhlasujú stavby priemyselných, či logistických podnikov na našich úrodných pôdach ...  Keď si žena dovolí cítiť, začne cítiť aj Zem.

Psychohygiena  ženy začína slovom ,,NIE“. Treba si priznať napr.: ,,Ja sa necítim dobre, keď...“ Pravda prináša dobrý pocit. Som na seba hrdá, keď si dovolím byť v pravde= slobodná. Netlačím sa do žiadnej role. Rozpor medzi rolou a pocitmi je škodlivý. Žena zároveň nehľadí len na seba, ale aj na ostatných. Jej vnútorný konflikt je v potrebách svojich a potrebách iných. V tom jej tiež pomôže len pravdivé cítenie.

Ilúzia dnešnej spoločnosti je, že ak niečo neviem, znamená to byť hlúpy. Hlavný rozdiel v chápaní jednotlivca  je, že nie sme a ani nemusíme byť všetci rovnakí, ale všetci sme rovnocenní.  Aj rovnaký cieľ dnešnej spoločnosti: byť úspešný , vytvára komplex menejcennosti. Z toho vznikajú pocity nemať sa rád- znížená sebaláska, sebahodnota, sebadôvera, čoho dôsledkom je odpojenie sa od vlastného tela a pocitov.

Ak sa telo ženy necíti dobre, cíti sa menejcenná. Telo komunikuje cez pocity . Ak sme v strese, telo vytvára protilátky, aby nás zastavilo (bolesť, choroba). Telo má pamäť – každá bunka si pamätá. To čo máme uložené v podvedomí, sa  musí vyplaviť z tela v podobe pocitu, cez rozum nestačí. Ak potláča žena emócie a nedovolí si ich priznať a prežiť, pokračovaním jej nevyjadrených emócií sú jej deti. Energia žiadnej myšlienky, žiadnej emócie sa nestratí. Deti sú pokračovaním energetiky matky a otca.

Aj duša sa prihovára človeku cez telo, používa reč tela. Tým môže byť bolesť, či choroba. Rozumom sa príčina choroby odstrániť nedá. Je niečo vyššie ako rozum.  Bolesť, jazvu, či zranenie potláčame,  lebo sa bojíme  vnútornej bolesti. V skutočnosti to bolí duša. Tá sa prebúdza cítením.  Ak si zakazujeme cítiť, nemôže duša v tele prebývať a my zažívame prázdnotu.  Prázdnota a samota, to sú najväčšie zranenia človeka - pocity, keď sa človek cíti sám.  V tejto dobe často spomínaný pocit vyhorenia znamená, že človek necítil, nečinil v poslednej dobe s citom, robil všetko len rozumom.  Problémy maternice môžu súvisieť u žien aj s tým, že do nej žena nasávala emocionálnu záťaž nielen svoju, ale všetkých členov rodiny. Ak človek nastúpi na cestu hľadania (skutočného liečenia), začne sa od toho oddeľovať. Už to začne vidieť, začne rozoznávať príčiny.  Jeden skôr, iný neskôr. Čím dlhšie žije v deštruktivite, tým dlhšie trvá liečenie.

Liečenie = obyčajná láska. Človek všetko prekoná, ak má dobré pocity.

Žienky, naučme sa uspokojovať svoje fyzické a psychické potreby.  Dovoľme si to. Postarajme sa najprv o svoje citové potreby, až potom o ostatných. POZRIME SA NA SEBA OČAMI LÁSKY.

Každý z nás má tú svoju cestu ,,hľadania“ len ju treba nájsť a mať odvahu sa po nej vybrať.

www.dianagrall.sk

Posledná úprava Pondelok, 30 Jún 2014 09:13
 

Z našej fotogalérie


malovanie hodvabnych satiek-1
Cvicenie s M.Travnickom-3
pletenie kosikov-1
cviceniejogy a opekacka-33